Pojištění koní | PojistovaciPoradci.cz

Pojištění koní

Sjednejte si pojištění koní. S pomocí tohoto flexibilního pojištění si můžete pojistit koně pro riziko úrazu, nemoci, odcizení nebo například odpovědnosti za škodu.


Proč si uzavřít pojištění koní

Jejich zakoupení nepatří mezi malé investice; jak koupě, tak i starost o tato zvířata stojí nemalé prostředky. Počet koní v České republice se neustále zvyšuje a přibližuje se postupně 100 tisícům. Většina chovatelů však nemá své zvíře pojištěno a musí někdy méně příjemnou cestou zjistit, že i pojištění koní má své opodstatnění.

 

Porovnáte-li cenu pojištění koní s náklady na jejich pořízení a chov, nejedná se o nikterak velké pojistné. Vyplatí se proto zamyslet, zda náklady při možných problémech nepřesáhnou únosnou mez a nezajistí finanční těžkosti, kterým by šlo pomocí vhodného pojištění zabránit.

Flexibilita pojištění koní

Pojištění koně si můžete sestavit tak, aby bylo přesně na míru Vašemu koni a tomu, k čemu zvíře běžně i méně často užíváte.

Nákaza a živel bývají povinné, připojistit si můžete:

  • úraz
  • operace
  • porod u klisen
  • nemoc a otrava
  • náklady léčebných výloh
  • odpovědnost za škodu

Právě flexibilita pojištění patří mezi jeho velké výhody, pojištěné máte skutečně jen to, co potřebujete, možností je pojistit koně i na velmi krátkou dobu, například na jediný závod.

Jaké koně lze pojistit

Pojistit si můžete malá hříbata i dospělé koně, koně pro práci i na dostihy, do pojištění spadají také osli a poníci. Na výši pojistného má vliv pořizovací hodnota koně či příbuzného zvířete, způsob užití, ocenění a věk. Speciální zmínku si zaslouží pojištění hříběte do půl roku života, přičemž lze pojistit už jako pětiměsíční plod. Toto pojištění se vztahuje na široké spektrum problémů, které se můžou u velmi malého a především nenarozeného koně přihodit.

Mám zájem o nabídku

Vyplňte prosím následující údaje, abychom Vás mohli kontaktovat s nabídkou pojištění.


Následující údaje jsou nepovinné.
Pokud je však vyplníte, budeme Vás moci kontaktovat s podrobněji vypracovanou nabídkou.

Vyplněním formuláře udělujete společnosti e-Finance Makléři, s.r.o. souhlas ke zpracování svých osobních údajů. Informace o zpracování osobních údajů

Na pojištění koní spolupracujeme


Máte dotaz? Kontaktujte nás