Pojištění storna zájezdu, letenek, ubytování | PojistovaciPoradci.cz

Pojištění storna zájezdu, letenek, ubytování

Porovnání a uzavření pojištění storna zájezdu, poplatků a letenek online. Pojištěny jsou náklady uhrazené za zájezd, letenku a další výdaje související se zrušenou dovolenou.

Proč uzavřít pojištění storna zájezdu nebo letenek ?

Když z vážných důvodů zrušíte objednaný zájezd, ubytování, letenky a další služby spojené s dovolenou, nevyhnete se storno poplatkům. Pokud nechcete riskovat ztrátu desítek tisíc korun, sjednejte si samostatné pojištění storna.

Porovnání nabídek pojištění storna od 2 pojišťoven

V naší kalkulačce rychle porovnáte nabídky pojištění storna zájezdu, letenek či ubytovaní od pojišťoven Allianz a Evropské cestovní pojišťovny. Do srovnávače stačí zadat základní informace o zájezdu (počet cestujících osob, jejich věk, cenu zájezdu a datum cesty).

Pojištění storna 100% online

Pojištění storna vyřídíte online. Z výsledků srovnání stačí vybrat nejvýhodnější pojištění storna a uhradit pojistné. Pojištění storna neodkládejte, sjednat lze nejpozději následující den po zaplacení dovolené.

Pojistitelná rizika v rámci pojištění storna

Pojištění storna kryje řadu rizik. Zahrnuje například riziko nemoci, úrazu, smrti, výpovědi ze zaměstnání, zmeškání odjezdu kvůli nehodě či stávce, živelné události nebo nutnosti setrvání v místě bydliště po požáru.

K čemu slouží pojištění storna zájezdu?

Pojištění oceníte, pokud jste si koupili zájezd dlouho dopředu, a nakonec musíte dovolenou zrušit ať už z důvodu úrazu nebo třeba nemoci dětí. Pojištění  storna zájezdu kryje 80 - 100 % storno poplatků, které musíte uhradit za ubytování, letenky a další služby spojené s dovolenou. Díky pojištění storno poplatků zájezdu tak o své peníze nepřijdete a můžete za ně odcestovat v náhradním termínu.

Jak uzavřít pojištění storna zájezdu nebo letenek online?

Online porovnání a uzavření pojištění storna zájezdu je velmi jednoduché a rychlé. Vyplnění vstupních údajů v kalkulačce storna Vám zabere přibližně jednu minutu. Do úvodního formuláře stačí vyplnit základní údaje o plánované cestě. Konkrétně zadáte počet cestujících osob, jejich věk a celkovou cenu zájezdu, ubytování, letenek a dalších služeb souvisejících s dovolenou. Pro správný výpočet pojistného je nutné uvést cíl cesty, Evropa, celý svět nebo jestli budete cestovat pouze v České republice. Posledním údajem vstupního formuláře je datum odjezdu a návratu. Po odeslání formuláře získáte konkrétní cenové nabídky pojištění storna. Ve výsledcích srovnání uvidíte seznam pojištěných rizik a výši spoluúčasti. Vybrané pojištění si můžete ihned sjednat online. Pojištění storna zájezdu nebo letenek či ubytování si můžete uzavřít nejpozději následující pracovní den po zaplacení první zálohy nebo celkové ceny objednaných služeb.

Situace které kryje pojištění stornovacích poplatků

  • Akutní onemocnění, úraz nebo úmrtí v rodině. Pokud Vám tedy zdravotní stav nebo ztráta blízkého nedovolí odjet, pomůže toto pojištění. Stejná pravidla se pak vztahují i na Vašeho spolucestujícího – sami tedy odjet nemusíte.
  • Značná škoda na Vašem majetku nebo majetku Vašeho spolucestujícího, která Vám zabrání odjet. V případě, že Vám vítr odnese střechu, povodně vyplaví sklep nebo Vám lupič vykrade byt, rozhodně si nebudete muset dělat starosti se zrušením odjezdu na dovolenou.
  • Zmeškání odjezdu vlaku, autobusu, letadla nebo jiného dopravního prostředku z ČR do zahraničí. Pokud se Vám tedy při cestě na letiště stane dopravní nehoda, MHD nepojede kvůli strženým trolejím nebo Vám do cesty vstoupí bouřka, a Vy tak nestihnete odjezd na dovolenou, nastoupí Pojištění storna zájezdu.
  • Podali jste Vy nebo Váš manžel / Vaše manželka žádost o rozvod, a proto rušíte svou dovolenou? I na toto se pojištění vztahuje.
  • Obdržení nečekané výpovědi z pracovního poměru z důvodu organizačních změn není nic příjemného. I na takovou situaci naše pojištění myslí.

Na pojištění storna spolupracujeme

AllianzERV Evropská

Blog o pojištění storna

EFI NEWS skupiny e-Finance za červen

EFI NEWS skupiny e-Finance za červen

6.6.2023

V tomto vydání najdete například možnosti kde investovat a proč, zajímavý článek o pojištění, tip na svatby na Zámku Račice, recept na luxusní nanuky či tip na výlet do levandulového ráje.
Pojištění storna zájezdu

Pojištění storna zájezdu

24.4.2023

Pojištění storna zájezdu lze sjednat ve dvou variantách, a to samostatně, nebo jako součást cestovního pojištění. Jaké jsou jejich benefity? V článku najdete odpovědi.
Investiční Bulletin e-Finance za 4.Q 2022

Investiční Bulletin e-Finance za 4.Q 2022

14.12.2022

Investiční bulletin společnosti e-Finance za poslední kvartál roku 2022 Vám přináší nejnovější aktuality z oblastí investic, staveb a dalších aktivit.
Aktuální situace v cestovním pojištění a pojištění storno poplatků

Aktuální situace v cestovním pojištění a pojištění storno poplatků

20.3.2020

Hranice České republiky jsou v souvislosti s šířením nového koronaviru SARS-CoV-2 uzavřeny a čeští občané aktuálně nemohou vycestovat do zahraničí. Přečtěte si, jaké jsou aktuální novinky v oblasti cestovního pojištění.
Jarní prázdniny se blíží. Co si nezapomenout sbalit na hory?

Jarní prázdniny se blíží. Co si nezapomenout sbalit na hory?

19.1.2020

Nepodceňujte přípravu na hory! Připravili jsme několik jednoduchých tipů, které vám zajistí pohodovou lyžařskou dovolenou.
Máte dotaz? Kontaktujte nás